Evita Alegria

Faliraki, Rodos, Wyspy Egejskie (Grecja)

Evita Alegria zdaniem specjalistów Urlop.pl

W opiniach o Evita Alegria często pojawia się spokój i kameralny klimat, który odpowiada osobom szukającym wypoczynku z dala od tłoku. Położenie obiektu oceniane jest jako duży atut, bo choć blisko centrum Faliraki, okolica pozostaje cicha i pozwala szybko dotrzeć zarówno na plażę, jak i do komunikacji miejskiej. Goście zwracają uwagę na przyjazną i pomocną obsługę, która dba o komfort podczas całego pobytu. Basen uchodzi za zadbany i przyjemny na popołudniowy relaks. Posiłki oceniane są jako smaczne i urozmaicone, a śniadania często chwalone za świeżość i porcjowanie do stołu. Wiele osób uznaje Evita Alegria za dobry wybór dla tych, którzy szukają spokoju, dogodnej lokalizacji i miłej atmosfery.

  • Nr 13 wśród 42 hoteli 3* w Faliraki
  • ok. 800m od plaży
  • plaża piaszczysta
  • Transfer z lotniska ok. 20 min.
  • Długość lotu 2h 30min.
  • wifi
  • basen
  • blisko centrum

Skonfiguruj swoją ofertę

2 dorosłych
27.09 - 05.10.2026 (9 dni / 7 noclegów)
Onholidays

Dostępne godziny lotów

Łączenie z touroperatorem ...
Sprawdzanie dostępnych terminów ...
Pobieranie opcji zakwaterowania ...
Weryfikacja ceny ...
Kończenie procesu ...

Dostępne opcje zakwaterowania

2 dorosłych, bez dzieci

Rodzaj wyżywienia

Kod oferty: FTR 454897/126Kod: FTR 454897/126

Szczegóły oferty

***
Grecja/Rodos

Opis
Hotel Evita Alegria to kameralny, trzygwiazdkowy obiekt położony w tętniącym życiem kurorcie Faliraki na greckiej wyspie Rodos. Idealne miejsce dla osób poszukujących relaksu w słonecznej scenerii, blisko plaży i miejskich atrakcji. Nowoczesny design, przyjazna obsługa i komfortowe udogodnienia sprawiają, że pobyt tutaj to gwarancja udanych wakacji.
Położenie
 Położenie
Faliraki - popularna miejscowość turystyczna na wschodnim wybrzeżu Rodos
Ok. 800 m do najbliższej plaży
W pobliżu sklepy, bary, restauracje i życie nocne
Ok. 16 km do lotniska
Ok. 12 km do miasta Rodos i Starego Miasta
Plaża
 Plaża
Najbliższa plaża znajduje się ok. 10 minut spacerem od hotelu
Plaża piaszczysto-żwirkowa
Leżaki i parasole dostępne za dodatkową opłatą
Możliwość uprawiania sportów wodnych (odpłatnie)
Hotel udogodnienia
Udogodnienia
Odkryty basen z leżakami i parasolami
Snack bar przy basenie
Recepcja 24h
Lobby z dostępem do Wi-Fi
Możliwość wypożyczenia samochodu
Przechowalnia bagażu
Klimatyzacja w częściach wspólnych
Parking przy hotelu (ograniczona liczba miejsc)
Pokoje
Pokój standardowy:
Balkon lub taras
Łazienka z prysznicem
Klimatyzacja
TV satelitarna
Lodówka
Telefon
Sejf (dodatkowo płatny)
Suszarka do włosów
Wyżywienie
Do wyboru dwie opcje:
Room Only (bez wyżywienia) - dla gości ceniących pełną niezależność i lokalną kuchnię
Ze śniadaniem - śniadania serwowane w formie bufetu w restauracji hotelowej
Pozostałe posiłki dostępne są w licznych pobliskich restauracjach i tawernach.
Dodatkowo płatne
Dodatkowo płatne
Leżaki i parasole na plaży
Sejf w pokoju
Usługi masażu
Sporty wodne na plaży
Wypożyczalnia samochodów
Transfery i wycieczki fakultatywne
Opłata klimatyczna (płatna na miejscu, zgodnie z lokalnymi przepisami)
Dodatkowe informacje
Godziny serwowania posiłków, formy usług oraz dostępność infrastruktury hotelowej (atrakcje, restauracje, bary) mogą ulec zmianie z przyczyn sezonowych, pogodowych, na prośbę Gości lub w wyniku czynników niezależnych od Organizatora.

Zdjęcia pokojów mają charakter poglądowy - rzeczywisty wygląd może się różnić.

Hotel zastrzega sobie prawo do wymeldowania Gości w przypadku rażącego naruszenia zasad i dobrych obyczajów.

Od 1 stycznia 2025 r., na mocy nowej decyzji rządu greckiego, turystów odwiedzających Grecję będzie obowiązywała wyższa opłata klimatyczna, czyli podatek turystyczny. Podatek ten należy uiścić bezpośrednio podczas zakwaterowania. Wysokość podatku turystycznego różni się w zależności od kategorii obiektu. Dla hoteli i obiektów noclegowych 1- i 2-gwiazdkowych wynosi ok. 2 EUR za pokój/noc, dla 3-gwiazdkowych - ok. 5 EUR za pokój/noc, dla 4-gwiazdkowych - ok. 10 EUR za pokój/noc, a dla 5-gwiazdkowych - ok. 15 EUR za pokój/noc.
Bagaż
Dla ofert z przelotem tanimi liniami lotniczymi w cenie jest jedynie bagaż podręczny.
Ryanair (Wyloty z lotniska Warszawa-Modlin) - wymiary bagażu podręcznego: 40x20x25cm
Wizzair - wymiary bagażu podręcznego: 40x30x20cm
Smartwings - bagaż podręczny do 5kg

Możliwość dokupienia bagaży rejestrowanych - na zapytanie.

Dane GPS hotelu Evita Alegria
N 36º 20' 1.6853"
E 28º 11' 56.0768"
Ważne informacje
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem do Grecji.
Zobacz więcej informacji o Evita Alegria w katalogu hoteli

Opinie użytkowników

Aktualna średnia opinia

podsumowując 40 opinii z różnych źródeł
4.7 / 6
Dobry
86% osób poleca

W ostatnich 12 miesiącach hotel uzyskuje słabsze opinie

6.0
21 opinii
5.0
0 opinii
4.0
14 opinii
3.0
2 opinie
2.0
0 opinii
1.0
3 opinie

Twoja opinia ma znaczenie!

Oceń ten hotel i pomóż innym w wyborze

Szczególnie polecany dla:

  • osób niewymagających (100%)
  • osób nastawionych na zwiedzanie (100%)
Najczęściej oceniane:
  • Położenie i okolice (miasto)
  • Czystość i porządek
  • Jedzenie
  • Basen

Streszczenie opinii klientów na temat hotelu Evita Alegria

Opinie o hotelu i otoczeniu

Evita Alegria to kameralny obiekt położony w spokojnej okolicy, z dogodnym dostępem do centrum Faliraki i przystanku autobusowego. Hotel liczy około 50 pokoi, co sprzyja spokojnej atmosferze i pozwala uniknąć tłumów. W pobliżu znajdują się sklepy, bary oraz piekarnie, a spacer na plażę zajmuje kilkanaście minut. Części wspólne utrzymane są w dobrym stanie technicznym, a goście często podkreślają porządek i czystość w przestrzeniach ogólnodostępnych. Wiele osób docenia ciszę i spokój panujące w obiekcie, a z wyższych pięter rozciągają się przyjemne widoki na okolicę.

Opinie o pokoju

Pokoje w Evita Alegria prezentują się nowocześnie i są regularnie sprzątane, co docenia większość gości. Łóżka uznawane są za wygodne, co przekłada się na komfortowy wypoczynek. W niektórych pokojach przestrzeń bywa ograniczona, a miejsce na ubrania może nie wystarczać. W łazienkach spotkać można niewielkie kabiny prysznicowe, a czasem pojawiają się uwagi dotyczące funkcjonalności uchwytu prysznica. Ręczniki i pościel są wymieniane, choć sporadycznie pojawiały się sugestie o poprawę częstotliwości tych usług. Klimatyzacja działa sprawnie i jest dużym udogodnieniem podczas upalnych dni.

Opinie o gastronomii

Śniadania serwowane w obiekcie oceniane są jako smaczne i sycące, choć niektórzy goście zauważali powtarzalność w ofercie. Posiłki podawane są do stołu, a większość osób pozytywnie wypowiada się o jakości i świeżości potraw. W hotelowym barze dostępne są różnorodne napoje, a ceny zarówno jedzenia, jak i napojów uznawane są za przystępne. Przekąski i drobne dania można zamawiać przez cały dzień, co doceniają osoby spędzające czas przy basenie. Wśród opinii pojawiają się także pochwały dotyczące czystości w restauracji oraz przyjaznej atmosfery podczas posiłków.

Opinie o basenie

Basen na terenie obiektu jest niewielki, ale zadbany i utrzymany w czystości. Wokół dostępna jest odpowiednia liczba leżaków, choć w szczycie sezonu może ich czasem brakować. Panuje tu spokojna atmosfera, sprzyjająca relaksowi. Woda w basenie jest płytka, co odpowiada osobom szukającym krótkiego ochłodzenia. Otoczenie basenu oceniane jest jako przyjemne, a miejsce dobrze sprawdza się na spokojny wypoczynek w słoneczne dni.

Opinie o plaży

W okolicy hotelu znajduje się piaszczysta plaża, do której można dojść pieszo w ciągu 10 do 20 minut, w zależności od wybranej trasy i tempa. Plaża uchodzi za dobre miejsce na spokojny wypoczynek i kąpiele słoneczne. W opiniach nie pojawiały się wzmianki o rafie czy konieczności używania specjalnego obuwia. Nie wspominano również o pomostach ani o szczególnych atrakcjach sportowych bezpośrednio na plaży. Lokalizacja pozwala swobodnie łączyć relaks nad morzem z korzystaniem z uroków miasta.

Opinie o położeniu i okolicy

Położenie Evita Alegria w spokojnej części Faliraki sprawia, że można tu odpocząć z dala od zgiełku, a jednocześnie w kilka minut dojść do tętniącego życiem centrum. W okolicy nie brakuje restauracji, barów i kawiarni, które pozwalają poczuć lokalny klimat. Goście chętnie korzystają z pobliskich supermarketów i piekarni, doceniając świeże wyroby. Przystanek autobusowy w pobliżu ułatwia dojazd do miasta Rodos oraz na inne plaże wyspy. Sama plaża znajduje się w odległości około 10–15 minut spacerem. Faliraki znane jest z szerokiej oferty rozrywkowej i pięknych plaż, co sprawia, że lokalizacja hotelu odpowiada zarówno osobom szukającym relaksu, jak i tym, którzy wolą aktywnie spędzać czas.

Opinie klientów
Holiday Check
4.0 / 6
Dobry
100% osób poleca
(1 opinia)
Ocena ogólna4.0
Hotel i otoczenie4.0
Pokoje4.0
Gastronomia3.0
Infrastruktura2.0
Lokalizacja6.0

Evita Alegria na mapie

Jaka jest pogoda we wrześniu w Faliraki?

Pogoda w Faliraki we wrześniu to prawdziwe przedłużenie lata – średnia temperatura w dzień wynosi 30,4°C, a nocą 20,8°C. Słoneczne dni (średnio 28 słonecznych dni w miesiącu) zachęcają do relaksu na plaży, kąpieli w morzu i korzystania z hotelowych basenów. Taka aura sprzyja także rodzinom z dziećmi, które mogą bez przeszkód spędzać czas na świeżym powietrzu i korzystać z animacji w hotelu.

Na wycieczki objazdowe i zwiedzanie warto zabrać lekkie ubrania, kapelusz oraz krem z filtrem, bo słońce wciąż mocno grzeje. W walizce przyda się też cienka bluza na wieczorne spacery, gdy powietrze staje się przyjemnie rześkie. Niska średnia liczba dni deszczowych w miesiącu – tylko 2 – sprawia, że parasolka raczej nie będzie potrzebna.

Jesteśmy od 1998 roku - 28 lat
doświadczenia na polskim rynku turystycznym
408 000+ klientów
wybrało nas na urlop
110 oddziałów
w całej Polsce
Blisko 60 000 ofert
z najlepszych biur podróży