Best San Diego

Salou, Costa Dorada, Katalonia (Hiszpania)

Best San Diego zdaniem specjalistów Urlop.pl

Best San Diego leży bardzo blisko piaszczystej plaży i centrum Salou, co wielu gości uznaje za duży atut. Często pojawiają się pozytywne opinie o przyjaznej i pomocnej obsłudze, która tworzy dobrą atmosferę podczas pobytu. W recenzjach przewija się też temat urozmaiconych i smacznych posiłków, a śniadania i kolacje oceniane są jako wygodne i bogate. Sporo osób docenia łatwy dostęp do sklepów, restauracji i różnych atrakcji w okolicy, co ułatwia planowanie czasu. Zdarzają się jednak głosy dotyczące stanu technicznego – niektórzy zwracali uwagę na problemy z windami, klimatyzacją czy drobnymi usterkami, szczególnie w sezonie. Best San Diego często wybierany jest ze względu na lokalizację, sympatyczną obsługę i dobre jedzenie.

  • ok. 400m od plaży
  • plaża piaszczysta
  • Transfer z lotniska ok. 70 min.
  • Długość lotu 3h 10min.
  • wifi
  • basen
  • siłownia

Skonfiguruj swoją ofertę

2 dorosłych
19.09 - 26.09.2026 (8 dni / 7 noclegów)
Rainbow

Dostępne godziny lotów

Łączenie z touroperatorem ...
Sprawdzanie dostępnych terminów ...
Pobieranie opcji zakwaterowania ...
Weryfikacja ceny ...
Kończenie procesu ...

Dostępne opcje zakwaterowania

2 dorosłych, bez dzieci

Rodzaj wyżywienia

Kod oferty: FTR 63246/28Kod: FTR 63246/28

Szczegóły oferty

Kategoria
***
Opis oferty
Do dyspozycji gości
Recepcja, lobby, windy, restauracja, bar, taras słoneczny z leżakami i parasolami, basen, brodzik dla dzieci, zewnętrzne jacuzzi, sala konferencyjna, przechowalnia bagażu. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (płatne ok. 2 Eur/dzień + depozyt ok. 5 Eur).
Uwaga!Hotel, od października 2016 do maja 2017, planuje remont całego obiektu oraz będzie się starał o zmianę kategorii z 3* na 4*. Z przyczyn obiektywnych Rainbow nie jest w stanie tego zagwarantować. Opis infrastruktury hotelowej oraz pokoi został oparty o dane dotyczące sezonu Lato 2016. O postępie prac i ewentualnych zmianach w opisie poinformujemy na początku kwietnia 2017.
Internet
Wi-fi na terenie całego hotelu gratis
Kategoria lokalna
***
Naszym zdaniem
Bardzo porządne 3* z dobrym położeniem – w samym centrum i kilka minut spacerem od uroczej zatokowej plaży. Czyste pokoje, smaczne wyżywienie oraz uczynna obsługa to atuty hotelu. Bardziej dla par i grup znajomych.
Plaża
Hotel położony ok 300 m od niewielkiej piaszczystej, zatokowej plaży Capellans. Do głównej plaży w Salou – Levante ok. 700 metrów. Leżaki i parasole na plaży płatne (ok. 7 Eur/os).
Pokoje
W hotelu znajdują się 262 pokoje, rozlokowanych w 5-piętrowym budynku. Wszystkie funkcjonalne, klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), TVsat, telefonem, sejfem (ok. 5 Eur/dziennie + depozyt ok. 10 Eur) oraz z balkonem (meble balkonowe). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis – na potwierdzenie. Pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych na potwierdzenie. Hotel nie akceptuje zwierząt.
Pokoje standardowe(pow. ok. 20m2) – dla max 4 osób, przy czym w pokoju mogą znajdować się tylko 2 łóżka małżeńskie.
Położenie
Hotel położony w centrum Salou, w pobliżu sklepy, bary i restauracje. Około 2 km od hotelu znajduje się stacja kolejowa (połączenia z Barceloną i Tarragoną). Około 150 m od hotelu znajduje się przystanek komunikacji lokalnej. Do lotniska w Reus ok. 13 km.
Program sportowy i animacyjny
Hotel prowadzi wieczorny program animacyjny dla dzieci i dorosłych, wieczorem muzyka na żywo, Bezpłatnie: ping pong.
Strona www
Wyżywienie
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Możliwość dopłaty do All inclusive: Śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu, przekąski między posiłkami, lody, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w barach na terenie hotelu (10:00 – 23:30).
Dieta bezglutenowa na zapytanie.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje: lokalnego podatku katalońskiego płatnego przy zakwaterowaniu (hotele 5*- ok 2,50 Eur/os/dzień, hotele 4*- ok 1 Eur/os/dzień, hotele 3*- ok 0,45 Eur/os/dzień), wycieczek lokalnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii trwa od 01.07. do 31.08.
Dane GPS hotelu Best San Diego
N 41º 4' 11.19"
E 1º 9' 4.0464"
Ważne informacje
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką do Hiszpanii.
Zobacz więcej informacji o Best San Diego w katalogu hoteli

Opinie użytkowników

Aktualna średnia opinia

podsumowując 1698 opinii z różnych źródeł
4.7 / 6
Dobry
82% osób poleca

W ostatnich 12 miesiącach hotel uzyskuje słabsze opinie

6.0
795 opinii
5.0
174 opinie
4.0
422 opinie
3.0
140 opinii
2.0
123 opinie
1.0
44 opinie

Twoja opinia ma znaczenie!

Oceń ten hotel i pomóż innym w wyborze

Streszczenie opinii klientów na temat hotelu Best San Diego

Opinie o hotelu i otoczeniu

Obiekt położony jest w dogodnej lokalizacji, zaledwie kilka minut spacerem od plaży i centrum Salou. W okolicy nie brakuje sklepów, restauracji oraz barów, a otoczenie sprzyja zarówno aktywnemu wypoczynkowi, jak i wieczornym spacerom. Hotel jest zadbany i schludny, a części wspólne, takie jak hol, restauracja czy przestrzeń wokół basenu, są regularnie sprzątane i prezentują się estetycznie. Goście doceniają nowoczesny wystrój i dbałość o porządek, choć pojawiają się pojedyncze uwagi dotyczące czystości w niektórych miejscach. Teren wokół hotelu jest dobrze utrzymany, a w ciągu dnia można korzystać z licznych leżaków przy basenie. Z wyższych pięter oraz niektórych balkonów rozciągają się ładne widoki na okolicę i morze. Atmosfera jest raczej kameralna, choć w sezonie bywa tłoczno i momentami głośno w częściach wspólnych.

Opinie o pokoju

Pokoje w Best San Diego są czyste, nowocześnie urządzone i wyposażone w klimatyzację oraz sejf. Goście często chwalą wygodne, duże łóżka, choć przy czterech osobach w jednym pokoju przestrzeń bywa ograniczona. Łazienki są zadbane, z prysznicem typu walk-in lub wanną, jednak niektórzy zwracają uwagę na przeciętną wielkość i trudności z utrzymaniem stałej temperatury wody pod prysznicem. Codzienna wymiana ręczników i sprzątanie to standard, choć zdarzają się pojedyncze uwagi dotyczące niedokładności lub opóźnień. W niektórych opiniach pojawia się też temat ograniczonej ilości miejsca na bagaż i przechowywanie rzeczy. Klimatyzacja działa sprawnie i zapewnia komfort nawet w upalne dni. Całość tworzy funkcjonalną przestrzeń do wypoczynku, która spełnia oczekiwania większości gości.

Opinie o gastronomii

W restauracji można liczyć na szeroki wybór potraw oraz częste tematyczne kolacje inspirowane różnymi kuchniami. Śniadania są różnorodne, z opcją dań na ciepło i zimno. Wiele opinii podkreśla świeżość i dobre przygotowanie posiłków, choć niektórzy zwracają uwagę na powtarzalność menu i czasem letnią temperaturę niektórych dań. Przekąski dostępne poza głównymi posiłkami nie zawsze spełniają oczekiwania, ale dla wielu osób są wygodnym dodatkiem. W opcji all inclusive dostępny jest szeroki wybór napojów, w tym alkoholi, a bar cieszy się pozytywnymi opiniami za jakość drinków i samoobsługę piwa czy sangrii. Desery oraz kawa z automatu nie zawsze zbierają najlepsze recenzje, jednak ogólna jakość jedzenia i napojów oceniana jest dobrze, zwłaszcza w kontekście ceny i standardu.

Opinie o basenie

Strefa basenowa obejmuje główny basen, brodzik dla dzieci oraz jacuzzi, jednak ich wielkość nie zawsze odpowiada liczbie gości. Zazwyczaj nie ma problemu z dostępnością leżaków, choć w szczycie sezonu bywa tłoczno, a parasoli jest za mało. Basen jest regularnie sprzątany, ale pojawiają się uwagi dotyczące czystości wody oraz stanu płytek i krawędzi. Animacje i gry wodne odbywają się codziennie, jednak zajmują sporą część basenu, co ogranicza swobodne pływanie. Obowiązuje zakaz używania dużych dmuchańców i piłek, co nie wszystkim odpowiada. Brak muzyki przy basenie sprawia, że atmosfera jest spokojna, choć niektórzy oczekiwaliby więcej życia w tej części hotelu.

Opinie o plaży

Plaża położona jest bardzo blisko hotelu i większość gości docenia tę lokalizację. Dojście zajmuje tylko kilka minut spacerem, bez konieczności pokonywania trudnych tras. Piaszczysta, szeroka plaża sprawdza się zarówno do opalania, jak i kąpieli. W okolicy znajdują się także mniejsze zatoczki, które zapewniają spokojniejszą atmosferę. Wiele osób podkreśla wygodę dostępu do morza o dowolnej porze dnia. Plaża nie jest połączona z rafą i nie ma potrzeby używania specjalnego obuwia. W pobliżu można znaleźć liczne atrakcje, a sama plaża odpowiada zarówno rodzinom, jak i osobom szukającym relaksu.

Opinie o udogodnianiach dla dzieci

W Best San Diego dzieci mogą liczyć na animacje i zajęcia prowadzone zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. W programie pojawiają się mini disco, gry w basenie, zabawy sportowe oraz różne tematyczne aktywności. Wielu rodziców docenia zaangażowanie zespołu animatorów, choć niektórzy zwracają uwagę, że liczba atrakcji bywa ograniczona, a część zajęć jest współdzielona z dorosłymi. Na terenie hotelu znajduje się płytki brodzik i niewielka strefa dla najmłodszych przy basenie, jednak pojawiają się głosy, że przestrzeń ta mogłaby być większa i lepiej utrzymana. W sezonie letnim oferta rozrywkowa jest bardziej rozbudowana, a wieczorne animacje cieszą się dużym zainteresowaniem rodzin. Część gości oczekuje jednak bardziej regularnego programu klubu dziecięcego oraz większej liczby dedykowanych zajęć.

Opinie o rozrywce i sport

Codzienne animacje prowadzone przez energiczny zespół obejmują gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Wśród atrakcji pojawiają się aqua aerobik, siatkówka wodna, tenis stołowy, rzutki, mini disco, wieczorne quizy i bingo. Część gości chwali różnorodność zajęć, choć pojawiają się też opinie, że animacje bywają powtarzalne lub prowadzone w ograniczonym zakresie poza sezonem. Wieczorne pokazy, karaoke i tematyczne występy zapewniają rozrywkę po zmroku, jednak nie zawsze odbywają się na świeżym powietrzu, co nie wszystkim odpowiada. Siłownia zbiera pozytywne opinie, a strefa basenowa jest miejscem zarówno aktywności, jak i relaksu, choć jej wielkość nie zawsze spełnia oczekiwania przy większym obłożeniu. Czasami przy basenie brakuje muzyki, co wpływa na atmosferę.

Opinie o położeniu i okolicy

Położenie Best San Diego w Salou zapewnia szybki dostęp do piaszczystej plaży Capellans oraz tętniącego życiem centrum miasta. W okolicy nie brakuje sklepów, supermarketów, aptek, barów, restauracji i klubów nocnych, co pozwala korzystać z bogatej oferty rozrywkowej zarówno w dzień, jak i wieczorem. Główna promenada, port, park miejski czy punkty widokowe są w zasięgu krótkiego spaceru. Z Salou łatwo wybrać się na wycieczki do Tarragony, Cambrils lub Barcelony dzięki wygodnym połączeniom autobusowym i kolejowym. Region jest typowo turystyczny, a w sezonie letnim można spodziewać się większego ruchu i energicznej atmosfery.

Opinie klientów
Holiday Check
5.0 / 6
Bardzo dobry
100% osób poleca
(1 opinia)
Ocena ogólna5.0
Hotel i otoczenie4.0
Pokoje4.0
Gastronomia3.0
Infrastruktura3.0
Lokalizacja5.0
Holiday Check

(14 opinii)

Thumb up Holiday Check
70%
4.5 /6

Hotel

4.5

Pokój

4.2

Serwis

5.1

Położenie

4.1

Gastronomia

5.5

Sport i rozrywka

4.3

Best San Diego na mapie

Jaka jest pogoda we wrześniu w Salou?

Pogoda w Salou we wrześniu sprzyja wypoczynkowi – średnia temperatura w dzień 25,8°C pozwala swobodnie korzystać z plaży i basenów hotelowych. Przy średnio 20 słonecznych dniach można bez przeszkód planować spacery promenadą, wizyty w parkach rozrywki i wycieczki objazdowe po okolicy. Warto zabrać lekkie ubrania na krótki rękaw, szorty i strój kąpielowy, a także cienką bluzę na wieczorne wyjścia, gdy nocą temperatura spada do 17,4°C. Przyda się mała parasolka lub kurtka przeciwdeszczowa, bo w miesiącu zdarza się średnio 10 dni z opadami, choć deszcze najczęściej są krótkotrwałe.

Jesteśmy od 1998 roku - 28 lat
doświadczenia na polskim rynku turystycznym
408 000+ klientów
wybrało nas na urlop
110 oddziałów
w całej Polsce
Blisko 60 000 ofert
z najlepszych biur podróży