Pestana Viking

Armacao de Pera, Faro (Portugalia)

Pestana Viking zdaniem specjalistów Urlop.pl

Pestana Viking położony jest na klifach Algarve, a z wielu miejsc w hotelu rozciąga się widok na Atlantyk. Morze można podziwiać zarówno z pokoi, jak i z basenu czy restauracji. Pokoje są przestronne, regularnie sprzątane i dobrze wyposażone. Wiele z nich ma aneks kuchenny, balkon oraz widok na ocean. Suity z widokiem na morze cieszą się największym uznaniem wśród gości. Bufetowe posiłki zbierają pozytywne opinie. Śniadania wyróżniają się szerokim wyborem, a kolacje codziennie się zmieniają. Część osób zwraca uwagę na świeżość składników i różnorodność dań, w tym ryby i desery przygotowywane na miejscu. Obsługa hotelu często opisywana jest jako przyjazna, pomocna i zaangażowana. Najczęściej pojawiającą się wadą jest stan techniczny obiektu. Goście zauważają przestarzałe wnętrza, zużyte meble, łuszczącą się farbę i łazienki wymagające odświeżenia, co nie zawsze odpowiada czterem gwiazdkom. Pestana Viking wybierają pary i rodziny szukające spokojnego wypoczynku z pięknymi widokami, dobrą kuchnią i ciepłą atmosferą, jeśli standard wykończenia nie jest dla nich najważniejszy.

  • ok. 100m od plaży
  • plaża piaszczysta
  • Transfer z lotniska ok. 50 min.
  • Długość lotu 4h 20min.
  • wifi
  • basen
  • siłownia

Skonfiguruj swoją ofertę

2 dorosłych
09.07 - 16.07.2026 (8 dni / 7 noclegów)
Itaka

Dostępne godziny lotów

Łączenie z touroperatorem ...
Sprawdzanie dostępnych terminów ...
Pobieranie opcji zakwaterowania ...
Weryfikacja ceny ...
Kończenie procesu ...

Dostępne opcje zakwaterowania

2 dorosłych, bez dzieci

Rodzaj wyżywienia

Kod oferty: FTR 164742/123Kod: FTR 164742/123

Szczegóły oferty

Położony na klifie w malowniczej okolicy z pięknym widokiem na morze, jest polecany na wakacje z rodziną. Na najmłodszych czeka miniklub, pokój gier i plac zabaw, które gwarantują świetną zabawę i nie pozwolą nawet na chwilę nudy. Dorośli Goście mogą zrelaksować się w hotelowym centrum spa lub przy basenie otoczonym zadbanym, egzotycznym ogrodem. Blisko stąd do piaszczystej plaży, gdzie można cieszyć się beztroskim wypoczynkiem w promieniach słońca. Atutem hotelu jest sympatyczna obsługa oraz komfortowe pokoje wyposażone we wszelkie wygody. Naładuj baterie na cały rok w gorącej Portugalii!
Położenie hotelu
Okolica
- na klifie
- na obrzeżach miasteczka PORCHES
- ok. 300 m od barów i restauracji
- ok. 500 m od Chapel Nossa Senhora da Rocha
- ok. 3 km od centrum Armação de Pêra
- ok. 5 km do pola golfowego Salgados Golf Course
- ok. 8 km do jaskini Benagil
- ok. 7 km od aquaparku Aqualand Algarve
- ok. 16 km od centrum Albufeiry
- ok. 17 km od zamku Silves
Komunikacja
- przystanek autobusowy ok. 30 m od hotelu
Odległość od lotniska
- ok. 55 km od lotniska w Faro

Plaże
Plaża publiczna
ok. 100 m od hotelu
- w zatoce
- piaszczysta
- łagodne zejście do morza
- zejście do plaży po schodach
- za opłatą: parasole i leżaki (ok. 16 EUR/parasol i 2 leżaki)
Plaża publiczna Praia de Nossa Senhora da Rocha
zejście do plaży schodami ok. 250 m od hotelu
- w zatoce
- piaszczysta
- łagodne zejście do morza
- za opłatą: parasole i leżaki (ok. 25 EUR/parasol i 2 leżaki)
- bar (za opłatą)

O hotelu
Ogólnie
- czterogwiazdkowy
- częściowo odnowiony w 2016 r.
- 182 pokoje, 1 budynek, 7 pięter, 2 windy
- przestronne lobby
- całodobowa recepcja
- 2 sale konferencyjne dla maks. 70 osób
- taras
- ogród
- internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych
- akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club
Sport i rozrywka
- boisko wielofunkcyjne
- centrum fitness
- plac zabaw dla dzieci
- miniklub (4-12 lat)
- pokój gier
- muzyka na żywo
- za opłatą: kort tenisowy, bilard (ok. 2 EUR/gra), sporty wodne na plaży (oferta zewnętrzna)
Basen
- basen, prostokątny kształt, słona woda
- wydzielona część dla dzieci
- przy basenie bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki
- basen kryty, kaskadowy, podgrzewany
Spa
- jacuzzi
Usługi
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
- room-service
- opiekunka do dziecka (na zamówienie)
- kantor
- butik
- sklep z pamiątkami
- sejf
- pralnia
- wypożyczalnia samochodów i rowerów
Kontakt
- 00351/282320500
- www.pestana.com

Dla dzieci
Udogodnienia
- foteliki i menu w restauracji
- opiekunka
- łóżeczko dla dziecka do 2 lat
- wydzielona część w basenie
- plac zabaw
- miniklub (4-12 lat)

Dostępne pokoje
Deluxe
- 2-os. (możliwość 1 dostawki)
- ok. 22 m²
- zadbany
- klimatyzowany
- łazienka (wanna lub prysznic, wc, suszarka)
- aneks kuchenny
- internet bezprzewodowy
- telewizor
- telefon
- czajnik elektryczny
- mini lodówka
- bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem
- balkon (stolik i krzesełka)
- widok na morze
- za opłatą: sejf (ok. 2 EUR/dzień)

Wyżywienie
Restauracje
- restauracja Valhalla – dania w formie bufetu, kuchnia lokalna i międzynarodowa, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie, dieta bezglutenowa (na życzenie)
- bar Pool Bistro przy basenie
2 posiłki
- śniadanie
- obiadokolacja
- napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Dane GPS hotelu Pestana Viking
N 37º 5' 52.4544"
W 8º 23' 3.1164"
Ważne informacje
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą do Portugalii.
Zobacz więcej informacji o Pestana Viking w katalogu hoteli

Opinie użytkowników

Aktualna średnia opinia

podsumowując 2877 opinii z różnych źródeł
5.2 / 6
Bardzo dobry
87% osób poleca

W ostatnich 12 miesiącach hotel uzyskuje coraz lepsze opinie

6.0
1998 opinii
5.0
52 opinie
4.0
455 opinii
3.0
240 opinii
2.0
63 opinie
1.0
69 opinii

Twoja opinia ma znaczenie!

Oceń ten hotel i pomóż innym w wyborze

Szczególnie polecany dla:

  • rodzin z dziećmi (67%)
  • osób szukających spokoju (67%)
  • osób nastawionych na zwiedzanie (67%)
  • wymagających klientów (33%)
  • osób szukających rozrywek (33%)
Najczęściej oceniane:
  • Widoki
  • Położenie i okolice (miasto)
  • Ogólne wrażenie
  • Pokój
  • Stan techniczny

Streszczenie opinii klientów na temat hotelu Pestana Viking

Opinie o hotelu i otoczeniu

Pestana Viking to duży hotel położony w wyjątkowej lokalizacji na szczycie klifu, z zapierającymi dech w piersiach widokami na Atlantyk i okoliczne plaże. Teren wokół obiektu wyróżnia się pięknymi, zadbanymi ogrodami oraz przestronnymi strefami relaksu, gdzie można wypocząć, podziwiając panoramę wybrzeża Algarve. Części wspólne hotelu, takie jak lobby, korytarze czy tereny basenowe, są na ogół utrzymane w czystości i porządku, choć niektóre elementy infrastruktury mogą być nieco starsze. W okolicy znajdują się lokalne restauracje, sklepy oraz liczne atrakcje turystyczne, a położenie hotelu umożliwia wygodne zwiedzanie regionu. To idealne miejsce dla osób szukających niezapomnianych widoków, spokoju oraz kontaktu z naturą podczas wypoczynku na południu Portugalii.

Opinie o pokoju

Pokoje wyróżniają się przestronnością, czystością i przytulną atmosferą, a wiele z nich oferuje zachwycające widoki na morze z prywatnych balkonów. Goście doceniają codzienne sprzątanie, wygodne łóżka oraz praktyczne wyposażenie, takie jak lodówka, czajnik czy kuchenka mikrofalowa, które sprawiają, że pobyt jest komfortowy. Wnętrza są zadbane, a pościel oraz ręczniki regularnie wymieniane, co wpływa na poczucie świeżości. Wiele apartamentów posiada dodatkowe udogodnienia, takie jak aneks kuchenny czy sejf, co zwiększa wygodę podczas dłuższego wypoczynku. Łazienki są funkcjonalne i czyste, zapewniając odpowiedni komfort użytkowania. Całość tworzy przyjazne warunki zarówno na romantyczny wyjazd, rodzinny urlop, jak i relaksujący wypoczynek z widokiem na ocean.

Opinie o gastronomii

Goście często podkreślają bogaty wybór dań podczas śniadań i kolacji w formie bufetu, zwracając uwagę na świeżość oraz różnorodność potraw. Codziennie pojawiają się tematyczne kolacje, co pozwala spróbować wielu smaków, a oferta jest dostosowana zarówno do rodzin z dziećmi, jak i osób dorosłych. Wielu odwiedzających docenia wysoką jakość serwowanych posiłków, w tym liczne opcje dla wegetarian oraz możliwość skosztowania lokalnych przysmaków. W restauracji i barze można liczyć na szeroki wybór napojów, w tym koktajli oraz win, a śniadania często uzupełnia musujące wino. Obsługa restauracyjna jest uprzejma i dba o komfort podczas posiłków, a przekąski przy basenie dostępne są przez cały dzień. Goście chwalą także czystość jadalni oraz przyjazną atmosferę, która sprzyja delektowaniu się posiłkami w wyjątkowym otoczeniu.

Opinie o basenie

Goście doceniają przestronny i zadbany obszar basenowy, który obejmuje zarówno duży zewnętrzny basen ze słoną wodą, jak i mniejszy basen dla dzieci, otoczony wygodnymi leżakami i zielenią. Wiele opinii chwali spokojną atmosferę wokół basenów, liczne miejsca do opalania oraz piękne widoki na ocean, które można podziwiać z poziomu wody. Na terenie obiektu dostępny jest również podgrzewany basen kryty, jacuzzi, sauna oraz łaźnia parowa, co sprawia, że relaks możliwy jest niezależnie od pogody. Basenowy bar serwuje przekąski oraz napoje, co pozwala cieszyć się całodniowym wypoczynkiem bez konieczności opuszczania strefy rekreacyjnej. Całość dopełnia wysoki poziom czystości oraz regularna obsługa, co przekłada się na komfort korzystania z wodnych atrakcji przez cały pobyt.

Opinie o plaży

Piaszczysta plaża jest dosłownie kilka minut spacerem od hotelu (goście podają 4–10 minut), co stanowi jeden z największych atutów tej lokalizacji. Hotel stoi na klifie, więc zejście na plażę odbywa się po stromych schodach, co dla osób z ograniczoną mobilnością może być wyzwaniem. W zamian za to widoki z góry są spektakularne. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajdują się dwie, a według niektórych gości nawet trzy piaszczyste plaże w malowniczych zatoczkach, osłonięte skalistymi klifami. Na plaży dostępne są leżaki do wynajęcia (ok. 80 zł za dwa leżaki z parasolem) oraz mały bar z napojami. Warto też rozważyć rejs łodzią do naturalnych jaskiń wybrzeża, który można zarezerwować przez recepcję.

Opinie o udogodnianiach dla dzieci

Rodziny z dziećmi znajdą tu wiele udogodnień, które pozwalają cieszyć się wspólnym wypoczynkiem. Dla najmłodszych przygotowano atrakcyjny klub dziecięcy z licznymi aktywnościami oraz dwa zewnętrzne baseny, w tym brodzik dla maluchów, a także kryty basen i jacuzzi – idealne na każdą pogodę. Bliskość pięknej, piaszczystej plaży sprawia, że zabawa na świeżym powietrzu jest na wyciągnięcie ręki. Goście chwalą także ciekawe udogodnienia, takie jak popcorn w recepcji, które sprawiają radość dzieciom. Pestana Viking zapewnia rodzinom komfortowe warunki, bezpieczne otoczenie oraz różnorodne możliwości spędzania czasu zarówno na terenie hotelu, jak i w okolicy. Zorganizowane wycieczki, np. do Zoomarine, można łatwo zarezerwować na miejscu, co ułatwia planowanie rodzinnych atrakcji.

Opinie o rozrywce i sport

Goście mają do dyspozycji zarówno kryte, jak i odkryte baseny, które sprzyjają relaksowi o każdej porze roku. Na miejscu znajduje się dobrze wyposażona siłownia, a także strefa spa z sauną, jacuzzi oraz łaźnią turecką, co pozwala zadbać o formę i odprężenie. Miłośnicy aktywności sportowych mogą skorzystać z nowoczesnego padel kortu, a także zagrać w bilard, tenisa stołowego czy pinball w sali gier. Dla najmłodszych przygotowano kids club, który stanowi ciekawą alternatywę na spędzenie czasu. Wieczorami organizowane są występy z muzyką na żywo, które zapewniają przyjemną atmosferę i rozrywkę na wysokim poziomie. To miejsce, gdzie zarówno osoby szukające aktywności, jak i relaksu znajdą coś dla siebie.

Opinie o położeniu i okolicy

Pestana Viking zachwyca wyjątkowym położeniem na klifach Algarve, oferując łatwy dostęp do kilku malowniczych plaż oraz spektakularne widoki na ocean. W okolicy znajduje się wiele lokalnych restauracji i barów, gdzie można spróbować świeżych owoców morza oraz regionalnych specjałów. Spacerując wzdłuż wybrzeża, goście mają okazję odkrywać urokliwe zatoczki, szlaki piesze oraz słynne jaskinie Benagil, które można zwiedzić podczas rejsów łodzią. Niedaleko hotelu położone są minimarkety i większe sklepy spożywcze, a do centrum Armacao de Pera można dotrzeć w kilka minut samochodem, taksówką lub turystycznym pociągiem. Region Algarve słynie z naturalnego piękna i licznych atrakcji, takich jak wycieczki łodzią, surfing czy wyjazdy do pobliskich miasteczek. To doskonała baza wypadowa do zwiedzania południowej Portugalii, zarówno dla miłośników relaksu na plaży, jak i aktywnego wypoczynku.

Opinie klientów
Holiday Check
4.0 / 6
Dobry
100% osób poleca
(3 opinie)
Ocena ogólna4.0
Hotel i otoczenie4.3
Pokoje4.0
Gastronomia4.0
Infrastruktura4.0
Lokalizacja3.7
Holiday Check

(416 opinii)

Thumb up Holiday Check
71%
4.7 /6

Hotel

4.6

Pokój

4.5

Serwis

4.6

Położenie

5.4

Gastronomia

4.1

Sport i rozrywka

4.0

Pestana Viking na mapie

Jaka jest pogoda w lipcu w Armação de Pêrze?

Pogoda w Armacao de Pera w lipcu to niemal nieprzerwany słoneczny klimat – średnio 30 słonecznych dni i zaledwie 1 dzień z opadami w całym miesiącu. Komfortowa temperatura w dzień sięga 29°C, a wieczory są przyjemnie ciepłe, bo nocą termometry pokazują około 19°C. Na plaży najlepiej sprawdzają się stroje kąpielowe, lekkie sukienki i szorty, warto też mieć okulary przeciwsłoneczne oraz krem z filtrem. Aktywności wodne, relaks nad oceanem i spacery promenadą są wyjątkowo komfortowe właśnie w takim klimacie.

Jesteśmy od 1998 roku - 28 lat
doświadczenia na polskim rynku turystycznym
408 000+ klientów
wybrało nas na urlop
110 oddziałów
w całej Polsce
Blisko 60 000 ofert
z najlepszych biur podróży