VOI Colonna Village

Terrata, Sardynia (Włochy)

VOI Colonna Village zdaniem specjalistów Urlop.pl

VOI Colonna Village przyciąga przede wszystkim pięknymi widokami na zatokę i malowniczym położeniem. Wielu gości zwraca uwagę na wyjątkową, piaszczystą plażę oraz bardzo czystą wodę, które często pojawiają się w pozytywnych opiniach. W recenzjach powtarzają się jednak zastrzeżenia dotyczące czystości – zarówno w pokojach, jak i w częściach wspólnych poziom sprzątania bywa niewystarczający. Część osób narzeka także na niedbałość ekipy sprzątającej. Wiele uwag dotyczy łazienek, które według niektórych wymagają odświeżenia. Pojawiają się głosy o wilgoci, pleśni i problemach z utrzymaniem porządku. Mimo tych mankamentów VOI Colonna Village wybierają osoby, które szukają pięknych krajobrazów i jednej z najładniejszych plaż na Sardynii. Warto jednak liczyć się z kompromisami w kwestii czystości i stanu łazienek.

  • ok. 600m od plaży
  • plaża piaszczysta
  • Transfer z lotniska ok. 20 min.
  • Długość lotu 2h 00min.
  • wifi
  • basen
  • siłownia

Skonfiguruj swoją ofertę

2 dorosłych
13.09 - 27.09.2026 (15 dni / 14 noclegów)
Itaka

Dostępne godziny lotów

Łączenie z touroperatorem ...
Sprawdzanie dostępnych terminów ...
Pobieranie opcji zakwaterowania ...
Weryfikacja ceny ...
Kończenie procesu ...

Dostępne opcje zakwaterowania

2 dorosłych, bez dzieci

Rodzaj wyżywienia

Kod oferty: FTR 170746/123Kod: FTR 170746/123

Szczegóły oferty

Hotel utrzymany w sardyńskim stylu, położony na lekkim wzniesieniu schodzącym w stronę morza i pięknej plaży z jasnym piaskiem. Roztacza się stąd malowniczy widok na położoną nieopodal niewielką wyspę Tavolara. Do dyspozycji Gości są wyremontowane pokoje, 2 baseny ze słodką wodą, restauracje, bary, korty tenisowe i niewielkie centrum wellness. Idealne miejsce dla miłośników wakacyjnej atmosfery i plażowania w otoczeniu sardyńskiej przyrody.
Położenie hotelu
Okolica
- w malowniczym miejscu
- ok. 8 km od centrum GOLFO ARANCI z barami, restauracjami, sklepami i mariną
- ok. 14 km od centrum Porto Rotondo
- ok. 35 km do Porto Cervo
Odległość od lotniska
- ok. 20 km od lotniska w Olbii

Plaże
Plaża publiczna
ok. 200-600 m od hotelu (w zależności od miejsca zakwaterowania)
- wydzielona część hotelowa
- piaszczysta
- łagodne zejście do morza
- dojście ścieżką wzdłuż śródziemnomorskiej roślinności przez teren hotelu lub w sezonie dojazd bezpłatnym busem hotelowym (termin i częstotliwość kursów ustala hotel)
- bezpłatne parasole i leżaki (2 leżaki i parasol/pokój, liczba ograniczona, za leżaki w 1 i 2. rzędzie pobierana jest opłata)

O hotelu
Ogólnie
- czterogwiazdkowy
- zadbany
- sezonowo odnawiany
- 270 pokoi, 2 budynki główne i kilka mniejszych budynków, złożony z 2 części: Village (pokoje classic, premium, classic z widokiem na morze) i Beach (pokoje deluxe z widokiem na morze), do 2 pięter, winda (w budynku głównym)
- przestronne i eleganckie lobby
- całodobowa recepcja
- niestrzeżony parking (liczba miejsc ograniczona)
- taras słoneczny z widokiem na morze
- duży ogród
- bezpłatny internet bezprzewodowy w wyznaczonych miejscach ogólnodostępnych
- akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club
Sport i rozrywka
- 2 korty tenisowe (wymagana rezerwacja)
- boisko do piłki nożnej
- kajaki
- plac zabaw dla dzieci
- miniklub (3-12 lat)
- teen club (13-17 lat)
- włoskie animacje dla dorosłych i dzieci (w terminie: 30.05-25.09): liczne zajęcia sportowo-rekreacyjne, wieczorne przedstawienia i pokazy artystyczne
- za opłatą: nurkowanie i snurkowanie (oferta zewnętrzna)
Basen
- 2 baseny, nieregularny kształt, słodka woda
- w jednym z basenów wydzielona część dla dzieci
- przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki za kaucją (ok. 10 EUR/ręcznik; każda zmiana płatna: ok. 2 EUR/ręcznik)
Spa
- za opłatą: zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało
Usługi
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
- lekarz na wezwanie
- wypożyczalnia samochodów
Godziny zakwaterowania
- zakwaterowanie (od 16.00)
- wykwaterowanie (do 10.00)
Kontakt
- www.voihotels.com

Dla dzieci
Udogodnienia
- foteliki w restauracji
- łóżeczko dla dziecka do 2 lat
- wydzielona część w basenie
- plac zabaw dla dzieci
- miniklub (3-12 lat)
- teen club (13-17 lat)
- włoskie animacje

Dostępne pokoje
Classic
- 2-os. (możliwość 1 dostawki)
- ok. 20 m²
- w części Village
- wyremontowany
- utrzymany w sardyńskim stylu
- klimatyzowany
- łazienka (prysznic, wc, suszarka)
- telewizja
- sejf
- bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem
- balkon lub balkon francuski
- za opłatą: minibar (płatny wg konsumpcji)
deluxe z widokiem na morze
- 2-os.
- ok. 22 m²
- w części Beach
- wyremontowany
- elegancki
- klimatyzowany
- łazienka (prysznic, wc, suszarka)
- internet bezprzewodowy
- telewizja
- zestaw do kawy/herbaty
- sejf
- minibar (uzupełniony na powitanie, kolejne uzupełnienie płatne wg konsumpcji)
- balkon lub taras
- widok na morze
classic z widokiem na morze
- 2-os.
- ok. 17-20 m²
- w części Village
- wyremontowany
- utrzymany w sardyńskim stylu
- klimatyzowany
- łazienka (prysznic, wc, suszarka)
- telewizja
- sejf
- bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem
- balkon
- za opłatą: minibar (płatny wg konsumpcji)

Wyżywienie
Restauracje
- restauracja główna Sos Aranzos (dla Gości z pokoi classic i premium) – dania w formie bufetu, kuchnia śródziemnomorska, dostępne foteliki dla dzieci
- restauracja La Terazza Tavolara (czynna w porze obiadu i kolacji tylko dla Gości z pokoi deluxe z widokiem na morze) – dania w formie bufetu
- restauracja Bellevue (w porze śniadań tylko dla Gości z pokoi deluxe z widokiem na morze, w porze kolacji działa jako płatna restauracja à la carte – wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- w restauracjach dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie i dieta bezglutenowa (na zamówienie)
- 3 bary: bar Bistrot Bellevue, bar przy basenie, VOI Village Bar
All inclusive
- dla Gości z pokoi classic i classic z widokiem na morze: śniadanie (8.00-9.30), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.30-21.00) w formie bufetu w restauracji głównej Sos Aranzos
- dla Gości z pokoi deluxe z widokiem na morze: w restauracji Bellevue (śniadania w formie bufetu) , La Terrazza Tavolara (obiady i kolacje w formie bufetu) lub restauracji Bellevue (obiady i kolacje à la carte, w miarę dostepności miejsc)
- nielimitowane napoje do obiadu i kolacji: lokalne wino, piwo, napoje bezalkoholowe i woda
- pomiędzy posiłkami słone i słodkie przekąski w wyznaczonym miejscu
- nielimitowane napoje: woda, wybrane napoje bezalkoholowe, herbata, kawa, lokalne wino i piwo oraz wybrane lokalne likiery i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-24.00)

Dane GPS hotelu VOI Colonna Village
N 40º 58' 31.601"
E 9º 34' 41.8248"
Ważne informacje
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem do Włoch.
Zobacz więcej informacji o VOI Colonna Village w katalogu hoteli

Opinie użytkowników

Aktualna średnia opinia

podsumowując 2441 opinii z różnych źródeł
3.9 / 6
Przeciętny
66% osób poleca

W ostatnich 12 miesiącach hotel najczęściej jest oceniany jako Przeciętny

6.0
1054 opinie
5.0
160 opinii
4.0
468 opinii
3.0
312 opinii
2.0
217 opinii
1.0
230 opinii

Twoja opinia ma znaczenie!

Oceń ten hotel i pomóż innym w wyborze

Streszczenie opinii klientów na temat hotelu VOI Colonna Village

Opinie o hotelu i otoczeniu

VOI Colonna Village położony jest w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Zatoki Aranci, oferując spektakularne widoki na morze i wyspę Tavolara. Rozległy kompleks rozciąga się na wzgórzu schodzącym w stronę prywatnej, piaszczystej plaży z krystalicznie czystą wodą, do której można dotrzeć pieszo lub korzystając z wewnętrznego transportu. Teren wyróżnia się zadbanymi, zielonymi przestrzeniami, licznymi miejscami do spacerów oraz dobrze utrzymanymi basenami i częściami wspólnymi. Goście często wspominają o wyjątkowej panoramie z restauracji i wielu części obiektu, a także o przestronności i funkcjonalności resortu. W niektórych opiniach pojawiają się jednak sugestie dotyczące poprawy czystości w wybranych miejscach oraz modernizacji elementów technicznych. To miejsce szczególnie polecane osobom ceniącym piękne krajobrazy, przestrzeń i dostęp do jednej z najładniejszych plaż w regionie.

Opinie o pokoju

Pokoje są przestronne i często oferują ładny widok na morze, jednak standard oraz czystość nie zawsze spełniają oczekiwania gości. W opiniach pojawiają się uwagi dotyczące zużytego wyposażenia, twardych materacy, problemów z klimatyzacją oraz hałaśliwych lub niesprawnych lodówek. Łazienki wymagają odświeżenia – goście wspominają o wilgoci, pleśni i niedziałających elementach armatury. Codzienne sprzątanie bywa niedokładne, a wymiana ręczników i pościeli nie zawsze odbywa się regularnie. Zdarzają się także drobne niedogodności, takie jak brak mydła, nieprzyjemne zapachy z odpływów czy ślady po owadach. Mimo tych mankamentów, część pokoi – zwłaszcza w wyższych standardach – jest doceniana za przestronność, jasność i atrakcyjny widok z balkonu.

Opinie o gastronomii

Wielu gości docenia szeroki wybór potraw podczas śniadań, obiadów i kolacji, zwracając uwagę na różnorodność oraz obecność świeżych propozycji. Bufet często chwalony jest za obfitość i jakość, choć pojawiają się głosy o powtarzalności niektórych dań i serwowaniu potraw w letniej lub zimnej temperaturze, zwłaszcza poza sezonem. W restauracjach można liczyć na posiłki zarówno z produktów lokalnych, jak i klasycznych, a kolacje nierzadko odbywają się w miejscach z pięknym widokiem na morze. W opcji all inclusive i half board podczas posiłków dostępne są napoje, jednak oferta barów i przekąsek między głównymi daniami bywa ograniczona, szczególnie poza sezonem lub na plaży, gdzie część punktów gastronomicznych może być zamknięta. Wśród opinii pojawiają się sugestie dotyczące lepszej organizacji serwowania gorących dań i uzupełniania bufetu. Mimo pewnych niedociągnięć, jakość potraw i atmosfera w restauracjach są często chwalone.

Opinie o basenie

Na terenie obiektu znajdują się dwa duże, zadbane baseny z wygodnymi leżakami i parasolami. Baseny są regularnie sprzątane, a otoczenie wokół nich utrzymane w czystości, co sprzyja komfortowemu wypoczynkowi. Wiele opinii podkreśla atrakcyjność głównego basenu ze zróżnicowaną głębokością, odpowiednią zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W pobliżu działa bar przy basenie, czynny w określonych godzinach, co poza sezonem może być pewnym ograniczeniem. Niektórzy goście zwracają uwagę, że woda w basenie nie jest podgrzewana. Mimo braku aquaparku, baseny i ich otoczenie zapewniają przyjemną atmosferę na spokojne dni w słońcu.

Opinie o plaży

Piaszczysta plaża z jasnym, miękkim piaskiem i krystalicznie czystą wodą to jeden z największych atutów tego miejsca. Położona tuż przy obiekcie, choć z niektórych pokoi trzeba pokonać dłuższy dystans lub skorzystać z hotelowego busa, zwłaszcza że teren jest pagórkowaty. Widok na zatokę często określany jest jako spektakularny. Plaża jest zadbana, jednak w sezonie bywa tłoczno, a liczba leżaków i parasoli nie zawsze wystarcza, co sprawia, że rano trzeba się pospieszyć, by zająć dobre miejsce. Pierwsze rzędy są dodatkowo płatne. Na miejscu działa bar, choć poza głównym sezonem może być zamknięty. Brak toalet bezpośrednio na plaży bywa niewygodny, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Opinie o udogodnianiach dla dzieci

Dzieci mają tu do dyspozycji bogaty program animacji, który obejmuje różnorodne zajęcia i wieczorne show, cieszące się uznaniem wielu rodzin. Miniklub prowadzony jest przez zespół animatorów, którzy potrafią zaangażować nawet nieśmiałe maluchy. Rodzice najmłodszych doceniają specjalny serwis butelkowy dla niemowląt. Wśród opinii pojawiają się także pochwały dla płytkiej, piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza, która świetnie sprawdza się podczas zabaw w wodzie. Po rozległym terenie można wygodnie poruszać się hotelowym transportem, a dwa baseny o różnej głębokości pozwalają zarówno na naukę pływania, jak i beztroską zabawę. Wieczorne animacje oraz gry na plaży zapewniają dzieciom aktywny wypoczynek, dając rodzicom chwilę wytchnienia.

Opinie o rozrywce i sport

Na miejscu czeka rozbudowany program animacyjny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Animatorzy organizują gry na plaży, zajęcia sportowe, wieczorne spektakle oraz różnorodne aktywności w ciągu dnia, dbając o przyjazną atmosferę bez poczucia nachalności. W sezonie odbywają się pokazy w amfiteatrze, a wieczory urozmaica muzyka na żywo lub sety DJ-a. Dla najmłodszych przygotowano dobrze prowadzony miniklub i kreatywne animacje. Osoby aktywne mogą korzystać z kortów tenisowych oraz siłowni, choć jej wyposażenie bywa oceniane jako wymagające odświeżenia. Dwa duże baseny pozwalają zarówno na relaks, jak i udział w zajęciach fitness prowadzonych przez animatorów.

Opinie o położeniu i okolicy

VOI Colonna Village znajduje się w jednym z najbardziej malowniczych rejonów Sardynii, pomiędzy Olbią a Golfo Aranci, z pięknym widokiem na morze i łatwym dostępem do prywatnej, piaszczystej plaży Sos Aranzos. Okolica słynie z krystalicznie czystej wody, możliwości uprawiania sportów wodnych, rejsów, wycieczek z delfinami czy nurkowania, co przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku. W pobliżu można zwiedzać Costa Smeralda oraz znane miejscowości, takie jak Porto Rotondo czy Porto Cervo. Warto pamiętać, że w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma sklepów ani restauracji, a najbliższe punkty handlowe są oddalone o kilka kilometrów, więc własny samochód znacznie ułatwia zwiedzanie i codzienne zakupy. Komunikacja publiczna jest ograniczona, zwłaszcza poza sezonem, a koszty taksówek bywają wysokie, jednak transfery z lotniska w Olbii są wygodne i szybkie. VOI Colonna Village sprawdza się jako baza wypadowa do odkrywania północno-wschodniej Sardynii i korzystania z licznych atrakcji przyrodniczych regionu.

Holiday Check

(123 opinii)

Thumb up Holiday Check
52%
4.0 /6

Hotel

4.0

Pokój

3.9

Serwis

3.9

Położenie

4.7

Gastronomia

3.7

Sport i rozrywka

4.1

VOI Colonna Village na mapie

Jaka jest pogoda we wrześniu w Terracie?

Pogoda w Terrata we wrześniu rozpieszcza ciepłem, a średnia temperatura w dzień wynosi 26,4°C. Taki klimat sprzyja relaksowi na plaży, kąpielom w morzu i korzystaniu z hotelowych basenów. Noce są łagodne, średnia temperatura w nocy to 18,7°C, więc wieczorne spacery czy kolacje na tarasie należą do przyjemności.

Przy 26 słonecznych dniach w miesiącu można swobodnie planować wycieczki objazdowe, spacery po okolicy i aktywności na świeżym powietrzu. Warto spakować lekkie ubrania – szorty, koszulki z krótkim rękawem oraz cienką bluzę na wieczór. Parasolka przyda się sporadycznie, bo średnia liczba dni deszczowych to tylko 4.

Jesteśmy od 1998 roku - 28 lat
doświadczenia na polskim rynku turystycznym
408 000+ klientów
wybrało nas na urlop
110 oddziałów
w całej Polsce
Blisko 60 000 ofert
z najlepszych biur podróży