Melia Llana Beach Resort & Spa

Santa Maria, Sal (Wyspy Zielonego Przylądka)

Melia Llana Beach Resort & Spa zdaniem specjalistów Urlop.pl

Melia Llana Beach Resort & Spa wyróżnia się przyjazną atmosferą oraz atrakcyjną lokalizacją tuż przy plaży. Goście doceniają dobrze utrzymane baseny i dużą przestrzeń do wypoczynku, co sprzyja relaksowi. W opiniach pojawiają się jednak uwagi dotyczące stanu technicznego obiektu oraz łazienek, które nie zawsze spełniają oczekiwania pod względem wygody. Pomimo tych zastrzeżeń, Melia Llana Beach Resort & Spa to propozycja dla osób poszukujących wypoczynku w malowniczym otoczeniu, z dostępem do plaży i strefy basenowej.

  • bezpośrednio przy plaży
  • plaża piaszczysta
  • Transfer z lotniska ok. 20 min.
  • wifi
  • basen
  • siłownia

Skonfiguruj swoją ofertę

2 dorosłych
11.12 - 17.12.2026 (7 dni / 5 noclegów)
Best Reisen

Dostępne godziny lotów

Łączenie z touroperatorem ...
Sprawdzanie dostępnych terminów ...
Pobieranie opcji zakwaterowania ...
Weryfikacja ceny ...
Kończenie procesu ...

Dostępne opcje zakwaterowania

2 dorosłych, bez dzieci

Rodzaj wyżywienia

Kod oferty: FTR 549274/92Kod: FTR 549274/92

Szczegóły oferty

Naszym zdaniem
Komfortowy hotel tylko dla dorosłych (18+) położony przy słynnej plaży Algodoeiro z dostępem do rafy koralowej. Eleganckie pokoje i suite, tropikalna roślinność, baseny, spa, różnorodna kuchnia, prestiż marki Melia. 

Położenie
Przy piaszczystej plaży z falochronem, 3,5 km od centrum miasteczka Santa Maria, 17 km od lotniska w Espargos. 

Wyposażenie
Lobby z recepcją 24 h i bezpłatnym Wi-Fi, restauracja główna, 2 restauracje a'la carte (włoska i azjatycka), snack bar przy basenie, coctail bar przy basenie, lounge coctail bar, Bikini Beach bar, room service, sala konferencyjna, wymiana walut, sklepiki.

Pokoje
MELIÁ GUESTROOM - sypialnia, łazienka, balkon, powierzchnia ok. 40 m

THE LEVEL - sypialnia, łazienka, balkon, powierzchnia ok. 40 m, dodatkowo benefity The Level*

JUNIOR SUITE THE LEVEL SEA VIEW HYDROMASSAGE - salon, łazienka (wanna z hydromasażem, prysznic, podwójna umywalka, WC), schody wewnętrzne, antresola z sypialnią, taras z widokiem na ocean.

Powierzchnia ok. 72 m

THE LEVEL SWIM UP - sypialnia, łazienka, taras, wejście do współdzielonego basenu, powierzchnia ok. 48 m, benefity The Level*

THE LEVEL OCEAN FRONT WITH WHIRLPOOL - sypialnia, łazienka, taras z wanną z hydromasażem, powierzchnia ok. 42 m, benefity The Level*

MELIÁ GUESTROOM SWIM UP - sypialnia, łazienka, taras, wejście do współdzielonego basenu, powierzchnia ok. 40 m

JUNIOR SUITE - salon, łazienka, schody wewnętrzne, antresola z sypialnią, taras z widokiem na ogród i resort, powierzchnia ok. 72 m

Wyposażenie we wszystkich pokojach: klimatyzacja, telefon, sejf, Wi-Fi, telewizor, minibar, czajnik

* The Level - benefity: wstęp do eleganckiego The Level Lounge (przekąski, napoje, kawa, herbata, alkohole), oddzielna recepcja, elastyczne godziny zameldowania/wymeldowania (w zależności od dostępności), oddzielny basen z barem, priorytetowe rezerwacje w YHI Spa i restauracjach, 20% zniżki na zabiegi spa i kolacje la carte (z wyjątkiem menu Teppanyaki), concierge dostępny przez WhatsApp, prasowanie jednej rzeczy, powitalny prezent, ekspres Dolce Gusto z kapsułkami.

.
Wyżywienie
All Inclusive  - śniadania, obiady, kolacje, przekąski, jedna kolacja w Cosa Nostra (wymagana rezerwacja), wyznaczone napoje i alkohole w wyznaczonych lokalach gastronomicznych. 
Sport i rozrywka
Dwa baseny o nieregularnym kształcie, tarasy słoneczne, siatkówka plażowa, siłownia 24 h, sauna, łaźnia, jacuzzi, okazjonalnie muzyka na żywo, program rozrywkowy. Odpłatnie:  masaże, zabiegi kosmetyczne, sporty wodne oferowane przy plaży. 

Dla dzieci
Brak infrastruktury dla dzieci, hotel dla dorosłych gości. 

Cena zawiera
Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną telefoniczną opiekę lokalnego przedstawiciela, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera
Wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT, opłaty za obowiązkową rejestrację w systemie EASE, TSA oraz podatku turystycznego.

Podatek turystyczny (daily tourist tax):

* 2,50/noc/osoba dla osób powyżej 16 roku życia.

* Płatny bezpośrednio w hotelu przy zameldowaniu lub przy wymeldowaniu.

* Dzieci poniżej 16 roku życia są zwolnione.

Obowiązkowa rejestracja (EASE) i TSA - :

* Rejestracja wjazdu musi być dokonana na stronie www.ease.gov.cv przed wylotem.

* Opłata TSA wynosi ok. 31/osoba, płatna online lub na lotnisku w Sal po przylocie.

* W przypadku płatności po przylocie rejestracja online nie jest wymagana.

.

Przelot
Oferta oparta jest o dynamiczne pakietowanie.

W przypadku ofert pakietowanych dynamicznie (przeloty liniami rejsowymi i tzw. low costami") cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji.

Rozkład lotów podany jest na Zgłoszeniu rezerwacji".Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach).Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie.Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie.Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient

.
Wizy
Na pobyt turystyczny do 30 dni wiza nie jest wymagana dla obywateli Polski.

Należy posiadać paszport, którego termin ważności w dniu powrotu nie jest krótszy niż 6 miesięcy.

Przed podróżą wymagane jest dokonanie rejestracji w systemie EASE (najpóźniej 5 dni przed przylotem).

Zmiana świadczeń
Informujemy, że w rzadkich przypadkach hotele mogą zmienić warunki wyżywienia oraz oferty sportowo-rekreacyjnej bez wcześniejszej informacji (np. zamknięte bary na świeżym powietrzu, grill, część basenów zewnętrznych). Takie decyzje są uzależnione od obłożenia, pory roku, warunków pogodowych i wewnętrznych decyzji hotelu, na co nie mamy wpływu.

Wyjazd osoby małoletniej z osobą trzecią
Na podróż dziecka z osobą trzecią, szczególnie poza strefę Schengen, zalecamy wziąć pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych.

Funkcjonariusze służb granicznych mogą poprosić o okazanie takiej zgody.

Jest ona również istotna w przypadku konieczności podjęcia decyzji medycznych lub wyrobienia dokumentów po utracie paszportu.

Zgoda powinna być potwierdzona notarialnie wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język angielski.Może być także wymagana przez hotel podczas zameldowania.

.
Podróżni z innym paszportem jak polski
Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego), powinien nas o tym fakcie niezwłocznie poinformować.

Ceny ofert są kalkulowane dla klientów posiadających polskie obywatelstwo. Osoby z innym paszportem zobowiązane są do samodzielnego sprawdzenia przepisów wizowych.

Biuro nie ponosi odpowiedzialności w przypadku odmowy wjazdu, zawrócenia z granicy lub innych problemów wynikających z przepisów paszportowo-wizowych.
Dane GPS hotelu Melia Llana Beach Resort & Spa
N 16º 36' 53.2525"
W 22º 55' 31.8203"
Ważne informacje
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką na Wyspy Zielonego Przylądka.
Zobacz więcej informacji o Melia Llana Beach Resort & Spa w katalogu hoteli

Opinie użytkowników

Aktualna średnia opinia

podsumowując 2375 opinii z różnych źródeł
4.2 / 6
Dobry
75% osób poleca

W ostatnich 12 miesiącach hotel uzyskuje słabsze opinie

6.0
1211 opinii
5.0
208 opinii
4.0
412 opinii
3.0
252 opinie
2.0
117 opinii
1.0
175 opinii

Twoja opinia ma znaczenie!

Oceń ten hotel i pomóż innym w wyborze

Szczególnie polecany dla:

  • wymagających klientów (100%)

Streszczenie opinii klientów na temat hotelu Melia Llana Beach Resort & Spa

Opinie o hotelu i otoczeniu

Melia Llana Beach Resort & Spa to przestronny, zadbany obiekt położony tuż przy piaszczystej plaży z krystalicznie czystą wodą i malowniczymi widokami na ocean. Otoczony tropikalnymi ogrodami, oferuje liczne miejsca do wypoczynku, dwa duże baseny oraz wiele zacisznych zakątków sprzyjających relaksowi. Wspólne przestrzenie, takie jak lobby, restauracje czy tereny wokół basenów, są utrzymane w czystości i prezentują się estetycznie, choć miejscami widoczne są drobne ślady zużycia. Goście doceniają łatwy dostęp do plaży, dużą liczbę wolnych leżaków oraz zadbane otoczenie. Z wielu pokoi i części wspólnych rozciągają się piękne widoki na morze, co podkreśla wyjątkowy klimat tego miejsca. Obiekt położony jest w spokojnej części wyspy Sal, a do tętniącego życiem miasteczka Santa Maria można łatwo dotrzeć krótką przejażdżką taksówką lub hotelowym busem.

Opinie o pokoju

Przestronne i nowocześnie urządzone pokoje zapewniają komfortowy wypoczynek. Codzienna dbałość o czystość oraz regularne uzupełnianie minibaru pozytywnie wpływają na wygodę pobytu. Wiele osób zwraca uwagę na twardość materacy, jednak istnieje możliwość zamówienia dodatkowego materaca dla poprawy komfortu snu. Klimatyzacja działa sprawnie, zapewniając przyjemną temperaturę nawet podczas upałów. Łazienki są funkcjonalne i wyposażone w podstawowe udogodnienia, choć czasami pojawiają się drobne niedogodności, takie jak słabe ciśnienie wody czy braki w uzupełnianiu ręczników lub kosmetyków. Ogólnie pokoje i łazienki oferują przyjemne warunki do wypoczynku i są regularnie sprzątane, co docenia większość gości.

Opinie o gastronomii

Oferta kulinarna Melia Llana Beach Resort & Spa obejmuje szeroki wybór dań serwowanych w kilku restauracjach oraz bufecie, gdzie codziennie dostępne są potrawy kuchni międzynarodowej i lokalnej. Goście doceniają świeżość i smak posiłków, choć czasami pojawiają się uwagi dotyczące powtarzalności menu czy temperatury dań. W ramach opcji all inclusive dostępne są liczne bary z bogatą ofertą napojów, w tym lokalnych alkoholi i koktajli. Restauracje tematyczne, takie jak włoska czy BBQ, stanowią miłe urozmaicenie i są cenione za kameralną atmosferę. Istnieje możliwość wykupienia rozszerzonego pakietu, który daje dostęp do dodatkowych restauracji i strefy wypoczynku. Obsługa restauracji i barów dba o komfort gości, a całościowo oferta gastronomiczna zapewnia przyjemne doświadczenia kulinarne podczas pobytu.

Opinie o basenie

Strefa basenowa cieszy się dużym uznaniem dzięki czystości, atrakcyjnemu wyglądowi i wystarczającej liczbie leżaków. Na terenie Melia Llana Beach Resort & Spa znajdują się dwa główne baseny – jeden z animacjami i muzyką, drugi spokojniejszy, co pozwala wybrać odpowiednią atmosferę do relaksu. Dostępne są także pokoje z bezpośrednim wyjściem do prywatnych basenów typu swim-up, cenione przez osoby poszukujące większej prywatności. Wydzielona strefa basenowa dla gości korzystających z wyższego standardu usług zapewnia kameralność oraz obsługę przy leżakach. Wokół basenów regularnie odbywają się zajęcia sportowe i animacje, sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi. Choć sporadycznie pojawiają się opinie o chłodnej wodzie, większość gości docenia jakość i dostępność strefy basenowej. Na terenie obiektu nie ma aquaparku.

Opinie o plaży

Bezpośrednie położenie przy szerokiej, piaszczystej plaży zapewnia gościom Melia Llana Beach Resort & Spa wyjątkowe warunki do wypoczynku nad oceanem. Plaża wyróżnia się czystością, spokojną atmosferą oraz wygodnym dostępem do leżaków i parasoli. Dzięki falochronom tworzy się bezpieczna zatoka idealna do pływania, nawet przy większych falach. Okolica sprzyja spacerom, relaksowi w słońcu oraz uprawianiu sportów plażowych. W pobliżu znajdują się bary i popularny Bikini Beach Club, a przejrzysta woda zachęca do snorkelingu. To doskonałe miejsce zarówno dla osób szukających aktywności, jak i pełnego relaksu nad morzem.

Opinie o rozrywce i sport

Bogata oferta rozrywkowa obejmuje codzienne zajęcia sportowe, takie jak aqua aerobik, pilates, joga czy siatkówka plażowa. Animatorzy organizują różnorodne aktywności przy basenie, lekcje tańca oraz animacje, które cieszą się uznaniem wśród gości. Wieczorami można uczestniczyć w pokazach, koncertach i występach tanecznych, tworzących przyjemną atmosferę do zakończenia dnia. Dla osób dbających o formę dostępna jest siłownia, a rozrywka prowadzona jest w sposób nienachalny, co pozwala na wybór między aktywnym wypoczynkiem a spokojnym relaksem. To idealne miejsce dla tych, którzy cenią połączenie sportu i rozrywki w przyjaznym otoczeniu.

Opinie o położeniu i okolicy

Doskonała lokalizacja tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży sprzyja zarówno relaksowi nad oceanem, jak i uprawianiu sportów wodnych. W pobliżu znajduje się tętniąca życiem Santa Maria – kolorowe miasteczko z barami, restauracjami, sklepikami oraz klimatycznym deptakiem, gdzie można kupić pamiątki lub spróbować lokalnych specjałów. Goście chętnie korzystają z wycieczek po wyspie Sal, takich jak wyprawy na spotkanie z rekinami cytrynowymi, nocne obserwacje żółwi, przejażdżki buggy po pustyni czy wizyty w słynnych solankach Pedra de Lume i Blue Eye. W okolicy hotelu znajdują się inne luksusowe kurorty oraz modne miejsca, jak Bikini Beach Club czy Marley Bar, oferujące świetną atmosferę i muzykę na żywo. Do Santa Maria można łatwo dojechać bezpłatnym shuttle busem lub taksówką, co umożliwia spontaniczne wypady na zakupy lub kolację poza hotelem. Region Sal słynie z pięknych, piaszczystych plaż, doskonałych warunków do kitesurfingu oraz przyjaznej, luźnej atmosfery.

Opinie klientów
Holiday Check
5.0 / 6
Bardzo dobry
100% osób poleca
(1 opinia)
Ocena ogólna5.0
Hotel i otoczenie6.0
Pokoje6.0
Gastronomia5.0
Infrastruktura6.0
Lokalizacja6.0
Holiday Check

(235 opinii)

Thumb up Holiday Check
72%
4.6 /6

Hotel

4.6

Pokój

4.5

Serwis

4.9

Położenie

5.1

Gastronomia

4.4

Sport i rozrywka

4.5

Melia Llana Beach Resort & Spa na mapie

Jaka jest pogoda w grudniu w Santa Marii?

Pogoda w Santa Marii w grudniu to niemal gwarancja słońca – 31 słonecznych dni i praktycznie brak deszczu. Ciepłe dni o średniej temperaturze 23,9°C oraz łagodne noce (22,9°C) sprzyjają zarówno plażowaniu, jak i spacerom po mieście.

Na wyjazd wystarczą lekkie ubrania, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Szorty, koszulki z krótkim rękawem i stroje kąpielowe będą najpraktyczniejsze podczas wypoczynku. Warto zaplanować wycieczki łodzią, sporty wodne i relaks przy hotelowym basenie.

Jesteśmy od 1998 roku - 28 lat
doświadczenia na polskim rynku turystycznym
408 000+ klientów
wybrało nas na urlop
110 oddziałów
w całej Polsce
Blisko 60 000 ofert
z najlepszych biur podróży